Skup Nieruchomości: mieszkania, domy, grunty, udziały za gotówkę!

Jak sprzedać zadłużony dom?

Sprzedaż zadłużonego domu

“WItam, Sprzedam zadłużony dom. Czy jest to w ogóle możliwe?”

Sprzedaż zadłużonego domu nie jest rzeczą łatwą, szczególnie w przypadku, gdy komornik „wisi” nad nieruchomością. Czekanie na sprzedaż domu, nawet w dobrej agencji nieruchomości może potrwać nieco czasu.

 

Czy zbycie zadłużonej nieruchomości jest niemożliwe?

 

Nie jest to zadanie niemożliwe, mimo iż niektóre osoby sądzą, że zajęta hipoteka równoznaczna jest z utratą własności nad domem. Bank nie jest właścicielem budynku i nie do końca jest tak, aby musiał on wytrażac zgodę na jego ewentualne zbycie. Od momentu nabycia nieruchomości do chwili jej sprzedaży decyduje właściciel, przy czym bank jest tylko wpisany w IV dziale Księgi Wieczystej. Decyzja o tym, aby dokonać procesu sprzedaży należy zatem do nas. I jeśli jesteśmy pod tzw. kreską lepiej zrobić to dobrze – tam gdzie zapłacą nam więcej.

 

Za ile sprzedam zadłużony dom?

 

Istnieją biura nieruchomości, które proponują cenę wykupu w granicach 60-65%. W ostateczności można z takiej ofery skorzystać, jednak należy pamiętać o tym, że dom możemy sprzedać za cenę znacznie wyższą, w granicach nawet do 80%. Agencje nieruchomości biorą na siebie także załatwienie wszelkich formalności , takich jak załatwienie odpowiednich wpisów w Księdze Wieczystej domu, opłaty notarialne itd.

 

Jeżeli mają Państwo problem ze sprzedażą nieruchomości zadłużonej ( zaległości w czynszu lub hipoteki) polecamy nasze usługi:

 

  • uregulujemy stan prawny nieruchomości,
  • doradzimy jak spłacić zaległości biorąc zadatek od kupującego,
  • pomożemy sprzedać nieruchomości przy udziałach kilku współwłaścicieli.

 

Zapraszamy do współpracy.

Wykup Mieszkań - logo witryny
Zadzwoń do nas:

lub zostaw numer telefonu – oddzwonimy

w ciągu 24h

Wysyłając do nas zgłoszenie akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.