Skup Nieruchomości: mieszkania, domy, grunty, udziały za gotówkę!

Jak sprzedać mieszkanie z komornikiem?

Sprzedaż mieszkania z komornikiem

“Czy jest możliwość sprzedania mieszkania podczas zajęcia komorniczego? Czy da się uniknąć licytacji?”

Jeśli szukasz rozwiązania na spłatę zadłużonego mieszkania dobrze trafiłeś. Są rozwiązania, które prowadzą do spłaty długu, przy jednoczesnej sprzedaży nieruchomości – mieszkania, lokalu, budynku a nawet placu. Wystarczy zwrócić się do odpowiedniego agenta nieruchomości, który zaproponuje Ci cenę wykupu. Najczęściej wartość sprzedawanego mieszkania kształtuje się nieco wyżej – zaproponowana cena będzie natomiast w granicach 65-75% realnej wartości. Zaletą będzie szybka gotówka i ratunek przez komornikiem.

 

W przypadku zajęcia mieszkania przez komornika niewiele już można zrobić. Najczęściej kolejnym etapem jest już licytacja wobec wierzycieli. W takim przypadku znacznie zostaje obniżona ostateczna cena lokalu, może ona spać nawet o połowę. Sprzedaż mieszkania z komornikiem wiszącym nad długiem jest niemożliwa, i praktycznie zawsze kończy się licytacją.

 

Rozwiązaniem jest zawsze sprzedaż mieszkania innego i pokrycie długu z uzyskanych w ten sposób środków. Pamiętajmy jednak, że zaproponowana przez firmę oddłużającą kwota nigdy nie będzie stanowić 100% realnej wartości mieszkania.

Wykup Mieszkań - logo witryny
Zadzwoń do nas:

lub zostaw numer telefonu – oddzwonimy

w ciągu 24h

Wysyłając do nas zgłoszenie akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.