Skup Nieruchomości: mieszkania, domy, grunty, udziały za gotówkę!

Co z cenami mieszkań w 2024 roku?

Ceny nieruchomości 2024

Wstęp: Rok 2024 na rynku nieruchomości Rok 2024 na rynku nieruchomości rozpoczyna się z mieszanką oczekiwań i niepewności. Po dynamicznym wzroście cen mieszkań w 2023 roku, przekraczającym 20% w skali roku, eksperci przewidują, że w pierwszej połowie 2024 roku może dojść do stabilizacji, a nawet minimalnego spadku cen. Jednak druga połowa roku może przynieść kolejne wzrosty.

1. Ceny mieszkań 2024: wpływ „Mieszkania na start” Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” wpłynął na wzrost cen mieszkań w ubiegłym roku. W 2024, podobny wpływ może mieć zapowiedziany program „Mieszkanie na start”. Eksperci spodziewają się, że wprowadzenie programu, mimo początkowej stabilizacji, może skutkować wzrostem cen w drugiej połowie roku.

2. Problem podaży według ekspertów Analitycy rynku nieruchomości wskazują na chroniczny problem zbyt niskiej podaży mieszkań w stosunku do popytu. Programy rządowe, zamiast stymulować podaż, skupiają się na wzmacnianiu popytu, co może przyczyniać się do dalszego wzrostu cen.

3. Głos deweloperów: Trendy na rynku Deweloperzy podkreślają, że na rynek w 2024 roku będą miały wpływ różne czynniki, w tym poziom stóp procentowych, inflacja, sytuacja polityczna oraz rządowe programy dopłat. Wśród przedstawicieli branży pojawiają się opinie, że ceny mieszkań mogą dalej rosnąć, choć wolniej niż w roku poprzednim.

4. Spadek podaży nowych mieszkań Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w 2024 roku można spodziewać się dalszego spadku liczby nowych mieszkań oddawanych do użytku. Jest to efekt mniejszej liczby rozpoczętych budów w latach poprzednich.

5. Ceny nowych mieszkań: Gdzie najdrożej? Analiza RynekPierwotny.pl wskazuje, że najwyższe ceny nowych mieszkań w 2023 roku odnotowano w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Analitycy zwracają uwagę na zmianę struktury cen w ofercie deweloperów, gdzie zjawisko wyprzedaży najtańszych lokali i podnoszenia ich cen jest wyraźnie zauważalne.

Podsumowanie: Perspektywy na 2024 rok Rok 2024 na rynku nieruchomości wydaje się być rokiem przemian i niepewności. W pierwszej połowie roku oczekuje się stabilizacji cen, natomiast druga połowa roku może przynieść kolejne wzrosty. Na ceny mieszkań wpłyną różne czynniki, w tym nowe programy rządowe, sytuacja ekonomiczna kraju, a także decyzje Rady Polityki Pieniężnej. Jednocześnie problem niskiej podaży mieszkań nadal pozostaje nierozwiązany i może mieć wpływ na dalsze kształtowanie się cen na rynku nieruchomości.

Wykup Mieszkań - logo witryny
Zadzwoń do nas:

lub zostaw numer telefonu – oddzwonimy

w ciągu 24h

Wysyłając do nas zgłoszenie akceptujesz naszą politykę prywatności i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.