Wykup Mieszkań

Pytania i odpowiedzi

Sprzedaż zadłużonego mieszkania

“ WItam,
Chętnie sprzedam zadłużone mieszkanie, jednak całkowicie nie wiem jak się za to zabrać. Czy jest to w ogóle możliwe? Zaznaczam, że mieszkanie nie zostało jeszcze zajęte przez komornika. ”

Sprzedaż zadłużonego mieszkania to ostateczne rozwiązanie w przypadku, gdy spłata danego długu nie może odłożyć się w czasie. Na ogół zadłużone nieruchomości podzielić możemy na dwa rodzaje:

W momencie, gdy oferta z długiem przyjmowana jest do sprzedaży, istotne są wpisy w księdze wieczystej. Może się bowiem okazać, że istnieją jeszcze inne długi lub zobowiązania finansowe. Ponadto czysta kartoteka lub ujawnienie ukrytych zobowiązań uchroni dłużnika przed ewentualnymi kolejnymi roszczeniami.

Niewiele agencji skupujących nieruchomości zajmuje się profesjonalnym oddłużaniem, niektóre jednak celują w takim rodzaju działalności. Jednakże, aby tego dokonać potrzeba lat doświadczenia w branży. Oddłużanie to rozwiązanie przerywające pętlę kolejnych i "coraz to nowszych" pożyczek.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania możliwa jest w przypadku długów powstałych poprzez nieopłacany czynsz, zaciągnięte kredyty hipoteczne oraz pożyczki. Z reguły biuro nieruchomości lub agent zajmują się wszelkimi formalnościami z tym związanymi oraz notariuszem, mogą także zaproponować wynajem lub zamianę. Warto jednak zadbać o to, aby sprzedażą zadłużonego mieszkania zajęli się ludzie, do których mamy zaufanie.


Pytania i odpowiedzi:

Skup zadłużonego mieszkania
Sprzedaż mieszkania z komornikiem
Sprzedaż zadłużonego mieszkania
Szybka sprzedaż mieszkania
Oddłużanie nieruchomości
Skup nieruchomości zadłużonych
Szybka sprzedaż nieruchomości
Sprzedaż zadłużonego domu