Wykup Mieszkań

Pytania i odpowiedzi

Sprzedaż mieszkania z komornikiem

Jeśli szukasz rozwiązania na spłatę zadłużonego mieszkania dobrze trafiłeś. Są rozwiązania, które prowadzą do spłaty długu, przy jednoczesnej sprzedaży nieruchomości – mieszkania, lokalu, budynku a nawet placu. Wystarczy zwrócić się do odpowiedniego agenta nieruchomości, który zaproponuje Ci cenę wykupu. Najczęściej wartość sprzedawanego mieszkania kształtuje się nieco wyżej – zaproponowana cena będzie natomiast w granicach 65-75% realnej wartości. Zaletą będzie szybka gotówka i ratunek przez komornikiem.

W przypadku zajęcia mieszkania przez komornika niewiele już można zrobić. Najczęściej kolejnym etapem jest już licytacja wobec wierzycieli. W takim przypadku znacznie zostaje obniżona ostateczna cena lokalu, może ona spać nawet o połowę. Sprzedaż mieszkania z komornikiem wiszącym nad długiem jest niemożliwa, i praktycznie zawsze kończy się licytacją.

Rozwiązaniem jest zawsze sprzedaż mieszkania innego i pokrycie długu z uzyskanych w ten sposób środków. Pamiętajmy jednak, że zaproponowana przez firmę oddłużającą kwota nigdy nie będzie stanowić 100% realnej wartości mieszkania.


Pytania i odpowiedzi:

Skup zadłużonego mieszkania
Sprzedaż mieszkania z komornikiem
Sprzedaż zadłużonego mieszkania
Szybka sprzedaż mieszkania
Oddłużanie nieruchomości
Skup nieruchomości zadłużonych
Szybka sprzedaż nieruchomości
Sprzedaż zadłużonego domu